Vilnius Grand Prix jau šį šeštadienį!

Vilnius Grand Prix jau šį šeštadienį kviečia išjudinti Vilniaus miestą riedant dviračiais ir riedučiais.

I.Matuosime laiką

Vilnius Grand Prix, kaip ir kiti Pro Cycling LT renginiai, išsiskiria tuo, kad juose yra matuojamas dalyvių laikas. Kitaip nei kituose renginiuose Vilniaus Grand Prix dviračių sporto festivalyje, galima bus ne tik smagiai praleisti laiką ant dviračio, bet ir varžytis su draugais, klasiokais ar bendradarbiais.

II.Trasos ypatumai

14359698_1267538576603186_116551462_o

Lenktynių trasą, kurios starto-finišo miestelis įsikurs prie Baltojo tilto, sudarys dvi dalys. Beveik visa trasos dalis drieksis asfaltu Upės gatve, o prieš finišą dalyviai dar turės įveikti kelis šimtus metrų žole.

3 km rate Vilnius Grand Prix dalyviai turės pademonstruoti savo įgūdžius važiuojant kieta asfalto danga ir sugebėjimus valdyti dviratį ant žolės.

SVARBI INFORMACIJA DĖL TRANSPORTO EISMO!

2016 m. rugsėjo 17 d. 8–18 val. bus draudžiamas transporto eismas vienoje eismo juostoje Upės gatvės dalyje nuo Upės g. 5 iki Upės g. 21, Vilniuje.

III. Riedučių rungtys

unnamedcPlačiau apie riedučių rungtį komentuoja riedutininkų asociacijos Riedėk.lt renginių koordinatorė ir akademijos instruktorė Raminta Norvaišė:
,,Riedučių varžybų trasa driekiasi Upės gatve. Startas ir finišas prie Baltojo tilto. Tikimės sulaukti gausaus būrio mažųjų riedutininkų, tad pagal amžiaus grupes, jiems parengėme 3 skirtingo ilgio trasas. Patys mažiausieji, 5-6 m. vaikai riedės 500 m. Vyresni , 7-9 m., turės įveikti ilgesnę, 1000 m trasą. Vyriausiųjų 10-12 m. vaikų laukia 1500 m. 13 m. ir vyresni vaikai priskiriami prie suaugusiųjų. Suaugusiems mėgėjams numatyta 4 km trasa, sportininkams dvigubai ilgesnė – 8 km. Kaip ir dviratininkai, visi riedučių rungties dalyviai privalo dėvėti šalmus. Manau, varžybose ši taisyklė jau nieko nebestebina” – teigia Raminta.

III. Atmintinė dalyviams

Tai yra varžybos, o ne paprastas pasivažinėjimas. Čia svarbu turėti techniškai tvarkingą dviratį, riedučius, dėl saugumo būtina dėvėti šalmą. Prieš renginį dalyviai gaus informaciją apie tai, kaip teisingai užsidėti dalyvio numerį, laiko fiksavimo daviklį, kaip elgtis trasoje.
Kviečiame aktyviai dalyvauti, smagiai praleisti laiką su šeima, draugais ar bendraminčiais.

Patarimai, kaip išsirinkt riedučius: www.riedek.lt/lt/kaip-issirinkti

IV. Renginio programa:

 • 8:30 – 13:00 registracija, numerių išdavimas.
 • 10:00 – 33 km. važiavimas
 • 12:00 –  3 km. ,,BEACTIVE” vaikų važiavimas
 • 12:30 –,,Paroc komandų taurė” 12 km. važiavimas  (dalyvauja įmonės/šeimos/maxi komandos) ir  VILTIS paramos važiavimas
 • 14:00 – 12 km. mokyklų važiavimas

TERRASPORT riedučių važiavimas

 • 15:00 – 8 km. ir 4 km. riedučių važiavimas
 • 15:30 – 500 m. vaikų riedučių važiavimas
 • 15:45 – 1 km. vaikų riedučių važiavimas
 • 16:00 – 1,5 km. vaikų riedučių važiavimas
 • 16:30 – apdovanojimai

V. Festivalio tikslas – vilniečius ir miesto svečius paskatinti kuo daugiau laiko praleisti ant dviračio, populiarinti dviračių ir riedučių sportą, skatinti dviračio, riedučių naudojimą ir sostinę pristatyti kaip sporto renginiams (projektams) draugišką miestą, taip prisidedant ir prie #BeActive Europos sporto savaitės.

Šiemet #BeActive Europos sporto savaitė 2016 vyks rugsėjo 11 -18 d.

VI. Daniškos labdaros tradicijos

Šiemet dviračių sporto festivalis “Vilnius Grand Prix” ne tik primins apie dviračių ir sporto naudą sveikatai, bet taip pat kvies padėti tiems, kam sveikata reiškia daugiau nei mynimą dviračiu.  Tai apie tuos, kuriems, dar nespėjus pasidžiaugti vaikyste, sveikatą reikia jėga išplėšti per alinančias chemoterapijos procedūras, stiprius vaistus, ilgas dienas praleistas lovose, tam kad atgautų jėgas ir pradėtų viską iš pradžių.

Danijos prekybos rūmai Lietuvoje bendradarbiaudami su Procycling.lt kviečia vilniečius ir miesto svečius dalyvauti Vilnius Grand Prix 2016 dviračių lenktynėse ir jungtis prie paramos važiavimo “Viltis”.  Danijoje mynimas dviračiu yra nuo kasdienybės  neatsiejama judėjimo priemonė,  todėl čia ypač išpopuliarėjo “Charity Ride” vadinami važiavimai dviračiu, kuomet numinti kilometrai verčiami į pinigus ir taip aktyviai ir sėkmingai renkamos lėšos socialiniams projektams įgyvendinti. Taigi Danijos prekybos rūmai, siekdami šią tradiciją pritaikyti ir Lietuvoje, inicijuoja labdaros akciją ir labai skatina lenktynių dalyvius kooperuotis.

Lenktynių dalyvis, užsiregistravęs sportininkų 33 km ar 12 km ,,Paroc komandų taurė” įmonių važiavimui, gali parsisiųsti sutartį, kurią pasirašo su savo darbdaviu ar kitu asmeniu, sutikusiu už jo numintus kilometrus paaukoti tam tikrą sumą pinigų DCC labdaros fondui. Tai gali būti  ir 5 ir 100 eurų suma. Dviratininkas gali turėti ne vieną rėmėją. Už visus surinktus pinigus bus nupirktos naujos specialios lovos, skirtos Kauno ligoninės vaikų onkohematologijos skyriui.

Pasinaudokite galimybe padėti mūsų silpniesiems ir sudalyvaukite  labdaros važiavime “Viltis”.

ŠTAI KĄ TURITE DARYTI TOLIAU

 1. REGISTRUOKITE save ar savo įmonę Vilniaus Grand Prix
 2. Atsispausdinkite “Paramos važiavimo” kontraktą, kurį turi pasirašyti dviratininkas ir jo rėmėjas (darbdavys, draugas, šeimos narys ir t.t.)
 3. Atsiųskite pasirašytą kopiją dovile@dcc.lt
 4. Stipriai pasitreniruokite ir rugsėjo 17-ą dieną įrodykite, kad rūpinatės ne tik savo, bet ir mažųjų ligonių sveikata

Festivalį organizuoja Pro Cycling LT, Asosciacija ,,Sportas visiems”, Lietuvos dviračių sporto federacija, Kalnų dviračių sporto federacija, organizaciniai partneriai: VšĮ ,,Sveikas miestas“, Riedėk.lt, aktyvumą skatina – Vilniaus miesto savivaldybė.

www.vilniusgrandprix.lt.

 

DALINTIS